اخبار طلا نگار

دانستنی هایی در مورد کاشی و سرامیک

سرامیک چیست؟

سرامیک ماده ای است که اغلب برای تولید کاشی های دیواری ، موزائیک و برخی کاشی های کف ترافیک پایین مورد استفاده قرار می گیرد. مواد اصلی برای ایجاد کاشی و سرامیک خاک رس و شن است. این اجزاء درون یک پودر بسیار ریز ریخته می شوند. سپس آب اضافه می شود ، و مخلوط در قالب فشار یافته با فشار زیاد فشرده می شود و باعث می شود “بیسکویت” شود. اینها سپس خشک می شوند ، ترجیح داده می شوند ، رنگ می شوند و سپس لعاب می شوند ، قبل از اینکه در یک کوره با دمای تقریبا 1000 درجه سانتیگراد شلیک شوند.

ماندگاری کاشی و سرامیک

بهترین راه برای ماندگاری کاشی و سرامیک ، مشاهده درجه در صفحه محصول است. کاشی درجه صفر فقط برای استفاده در فضاهای دیوار است.

اگر 3 عدد باشد ، می توانید در مناطق ترافیک سبک از کف استفاده کنید. اگر 4 باشد ، برای ترافیک داخلی اشکال ندارد – به عنوان مثال در یک راهرو ، آشپزخانه و غیره. با این حال ، اگر درجه 5 باشد ، آن یک کوکی سخت است و در هر نقطه در خانه قابل استفاده است.

 کاشی های سرامیکی چگونه ساخته می شوند؟

کاشی های سرامیکی با استفاده از خاک رس طبیعی قرمز ، قهوه ای یا سفیدی ساخته می شوند. ابتدا رس را در دمای بالایی شلیک می کند تا میزان آب آن کاهش یابد.

کاشی های چینی چگونه ساخته می شوند؟

کاشی های چینی با استفاده از خشت های بسیار خاص ساخته شده و ماسه های ریز زمینی و فلدسپات به مخلوط اضافه می شوند. کاشی ها در دمای بالاتر از سرامیک شلیک می شوند ، این امر به ساخت کاشی های چینی بسیار سخت کمک می کند.

کاشی

کاشی یک شیء نازک است که معمولاً به شکل مربع یا مستطیل شکل است.

کاشی یک قطعه ساخته شده از مواد سخت پوشیده مانند سرامیک ، سنگ ، فلز ، خاک رس پخته شده یا حتی شیشه است که عموما برای پوشش سقف ها ، کفها ، دیوارها یا اشیاء دیگر مانند رومیزی مورد استفاده قرار می گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *